25 Yıllık Deneyime Sahip Isıtma ve Klima Uzmanı

Pzrts-Cmrts 07:00 - 22:00

7/24 Acil Teknik Servis

Garantili Hizmet Alın

Servis için Bize Ulaşın

Klima Arızaları Hakkında Sık Sorulanlar

Servis Çağırmadan Önce
Yapmanız Gerekenler

S.S.S

Ünite kapatıldıktan hemen sonra açılırsa çalışmayabilir. Ünite mod değiştirildikten hemen sonra çalışmayabilir. Bu, üniteyi korumak içindir. Üniteyi çalıştırmak için en az 3 dakika bekleyin.Sorun devam ederse hemen İzmir Klima Servisini arayın.

Klimanız Isıtma işleminde, ünite açıldıktan sonra üniteden soğuk hava üflenmesini önlemek için dahili fan 2 ila 5 dakika çalışmayabilir. Ünite buzlarını çözüyordur. 5 ila 10 dakika bekleyin.Eğer yinede çalışmıyorsa İzmirde Klima Servisimizi arayın.

Üniteden, üniteye giren halı , mobilya veya evinizdeki kokular gelebilir.Yanık kokusu alırsanız hemen İzmir klima servisi arayın.

Bu ses, sıcaklık değişiminden ötürü ünitenin genişlemesi veya parçalarının birleşmesinden kaynaklanan sürtünme sebebiyle oluşan bir sesdir korkulacak bir durum yoktur, klimanız arıza yaratırsa İzmirde Klima Bakım Servisi ni aramaktan çekinmeyin.

Yumuşak sesle çıkan hışırtı sesi, ünitenin içinde akan soğutma gazının sesidir.Korkulacak Bir durum söz konusu değildir.

Soğutma işletiminde, buğulanma görülmesinin sebebi oda sıcaklığı ile dışarı üflenen havanın sıcaklığı arasında fark olmasından dolayıdır korkulacak bir durum değildir.

Isıtma işletiminde, buzların çözülmesi esnasında dış üniteden buzlar eridiğinden dolayı su buharı çıkabilir , Korkulacak bir durum değildir , yanık kokusu gelirse hemen İzmir Klima Bakım Servisimizi Aramayı ihmal etmeyin

Çalışmanın durdurulmamasından sonra dış ünite üniteyi soğutmak için fanını bir dakika kadar döndürür.sorun devam ederse klima servisimizinden destek isteyebilirsiniz.

Devre kesicinin veya sigortanın atmış olup olmadığını kontrol edin , eğer problem yoksa ve hala çalışmamaya devam ediyorsa İzmirde Klima Tamiri Servisimizi Aramaktan Çekinmeyin

Filtreleri kontrol edin. Dış üniteyi kontrol ederek hava girişinin veya çıkışının tıkalı olmadığından emin olun. Termostatın uygun ayarlı olup olmadığını kontrol edin. Pencerelerin ve kapıların sıkıca kapalı olmasına dikkat edin Eğer Hala Isıtma Ve soğutmada problem yaşıyorsanız klimanızın bakım zamanı gelmiş olabilir , izmirde klima tamir ve bakım servisimizi aramaktan çekinmeyin.

Uzaktan kumandanın pillerinin eski veya zayıf olup olmadığını kontrol edin.Uzaktan kumandayı ünitenin sinyal alıcısına doğru tutarak tekrar sinyal göndermeyi deneyin. Uzaktan kumandanın pillerinin doğru takılıp takılmadıklarını kontrol edin.

Eğer Bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun hala devam ederse veya  yanık kokusu alırsanız, cihazı hemen durdurun, elektrik sigortasını kapatın ve +90 506 050 76 42 numaralı klima servisi çağrı merkezini arayın. 7/24 online teknik destek alın İzmirde Klima Tamir Ve Bakım Personellerimiz her zaman size destek vermeye hazır.

Yapılan bakımdan sonra kombinizin randımanı artar, kullanım süresi uzar, doğalgaz tasarrufu sağlar, kombinizin konforlu bir şekilde uzun yıllar boyunca sizlere hizmet etmesini sağlar. Kombinize garanti süresi bitiminden sonra (İlk iki yıl bakıma ihtiyaç duyulmaz),yılda bir kez mart ile ağustos ayları arasında bakım yaptırmanızı tavsiye ederiz. İzmirde Kombi Bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız teknik ekibimizi hemen arayabilirsiniz.