25 Yıllık Deneyime Sahip Isıtma ve Klima Uzmanı

Pzrts-Cmrts 07:00 - 22:00

7/24 Acil Teknik Servis

Garantili Hizmet Alın

Servis için Bize Ulaşın

Evinizi Tatilden Önce Hazırlamak

Tatile hazır mısınız?

Senin evin de olmalı! Dikkatli planlama sadece seyahat ederken evinizi ve eşyalarınızı korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ailenize hediyelik eşyalara harcayabilecekleri bir miktar enerji tasarrufu da sağlar! Evinizi yokluğunuza hazırlamak için bu beş basit ipucunu izleyin.

İster hafta sonu bir yol gezisi olsun, ister göl evinde kalın, dışarıdayken gereksiz masraflardan kaçınmak için bu enerji tasarrufu ipuçlarından bazılarını uygulamayı unutmayın.

1. Işıkları kapatın.

Bir güvenlik önlemi olarak ışıklarınızdan herhangi birini açık tutmaya karar verirseniz, otomatik bir zamanlayıcıya yatırım yapın. Gün içinde enerji israfını önlerken akşam geç ve sabah erken saatlerde ışıklarınızı yakacak şekilde programlanabilir.

2. Klimanızı kısın.

Siz yokken evinizde hava dolaşımını sürdürmek önemli olsa da, termostatınızı 85 dereceye kadar çevirerek enerji kullanımını büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Programlanabilir bir termostatınız varsa, gittiğinizde güvenli ve verimli iç mekan sıcaklıklarını korumak için “tatil” özelliğini kullanmanız yeterlidir.

3. Cihazları ve elektronik cihazları çıkarın.

Kapatıldıklarında bile, duvara takılan herhangi bir şey enerji tüketmeye devam edebilir. Cihazlarınızın fişini çekerek veya akıllı bir güç uzatma kablosu kullanarak, bekleme gücünün boşa harcanmasını önlersiniz. Çamaşır makinenizi ve kurutucunuzu da fişten çekmeyi unutmayın.

4. Su ısıtıcılarınızı ayarlayın.

Su ısıtıcınızı “düşük” veya “tatil” moduna getirin Havuzunuzda ayrıca bir ısıtıcı kullanılıyorsa, yeniden ısıtma maliyetinden kaçınmak için ısı kaybını en aza indirmeye yardımcı olacak bir havuz örtüsü satın almayı düşünün.

5. Buzdolabı:

Yalnızca birkaç günlüğüne çıkacaksanız, buzdolabınızın termostatını birkaç derece yükseltin. İki haftadan daha uzun süre evde olmayacaksanız, buzdolabını temizleyip boşaltın, kapıyı açın ve ünitenin fişini çekin.

İster hafta sonu bir yol gezisi olsun, ister göl evinde kalın, dışarıdayken gereksiz masraflardan kaçınmak için bu enerji tasarrufu ipuçlarından bazılarını uygulamayı unutmayın.

+90 506 050 76 42 numaralı telefondan İzmir Klima Uzmanını arayın

Mevcut sistemlerinizi verimlilik iyileştirmeleri için kontrol eden Uzmanlarımızdan biriyle randevu ayarlamak için!

Preparing-Home-Vacation-Expert

— 1 Comment —

  • İzmir klima servis İster hafta sonu bir yol gezisi olsun, ister göl evinde kalın, dışarıdayken gereksiz masraflardan kaçınmak için bu enerji tasarrufu ipuçlarından bazılarını uygulamayı unutmayın. Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

İzmir klima servisi Müşterilerine en iyi hizmeti kaliteli bir Şekilde vermeyi kendisine ilke edindik. Bu ilke çerçevesinde en iyi kalitede en iyiye doğru gitmektir amacımız. Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek adına, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek için hızlı bir çalışma sistemine girmiştir. Klima – Kombi servisi olarak hizmet veren yetkili servisimiz klima ve merkezi soğutma ve ısıtma sistemlerinde de gerekli olan başarıları yakalamıştır. Sizlerinde desteğiyle 25. yılımızda tüm beyaz eşya aletlerinin servis hizmetlerini verebilmek için yapılan çalışmaları hızla devam etmekte olup günümüz servis anlayışına yeni bir boyut getirmek ve evinizin tek servisi olmaktır amacımız.